با دره ارغوان عروس زاگرس بیشتر آشنا شوید


به گزارش سلام نو، استان ایلام که به عروس زاگرس نشین معروف است مملو از جاذبه های طبیعی جذابی است که می توان گفت در مکان های کوچک تری از این قبیل دیده شده است و یکی از جاذبه های منحصر به فرد آن دره زیبای ارغوانی است که این دره مملو از گل های رنگارنگ ارغوانی است که در 3 کیلومتری شمال شرق استان ایلام قرار دارد و یکی از قطب های مهم گردشگری است.
دره ارگاوان دارای ویژگی هایی است که آن را از دیگر جاذبه های استان متمایز می کند.

دره ارغوان در استان ایلام

این دره زیبا 160 هکتار وسعت دارد و به دلیل تنوع گیاهان کمیاب در منطقه حفاظت شده میشخص (به ویژه میوه) قرار دارد. گل های بنفش ویژگی های بسیار خاصی دارند. گلهای خالص این درخت در بهار شروع به رشد می کنند. جالب است که گل ها به صورت دسته های 3 تا 6 تایی روی شاخه و ساقه شکوفه می دهند و شکوفه می دهند در حالی که برگ های قلبی شکل بعد از گل سبز می شوند. این دره زیبا علاوه بر اینکه جاذبه ای بسیار کمیاب است، از گل های آن می توان به عنوان غذای سالاد و غذا نیز استفاده کرد. در میان گل‌های بنفش کمیاب که تمام دره را پوشانده است، پوشش گیاهی دیگری از جمله بلوط و زالزالک قدیمی و گل‌های بابونه قرمز، لاله‌های وارونه و اشک مریم گلی قرمز وجود دارد که صحنه‌های غیرمعمولی را خلق کرده است.

دره ارغوان ایلام

آب و هوای مساعد، مناظر دیدنی، طبیعت بکر، محیط سرسبز، زیستگاه مناسبی را برای حیوانات و پرندگان مختلف فراهم کرده است.پرندگان پر سر و صدا مانند سار، کبک، قناری به زیبایی این منطقه کمک کرده اند.dobima سایر امکانات مورد نیاز در این دره چند روزی را سپری کنید. با خانواده و دوستان برای حفظ این طبیعت منحصر به فرد، توصیه می شود از آسیب رساندن به آن به ویژه دفع زباله و روشن کردن آتش خودداری شود.

بیشتر بخوانید  سه مرد مهاجر در فرانسه درگذشتند

منبع: توریسم 724

دیدگاهتان را بنویسید