بازار خوب در قلب شیراز!


به گزارش سلام نو، بازار وکیل بازار مستحکمی از دوران زندیه است که طولانی و پر از مغازه ها و غرفه های شلوغ است. نسبت به بازارهای اصفهان کوچکتر است اما بسیار دلپذیر است.

بسیار پر جنب و جوش و کارایی بالا

بازار وکیل یکی از نقاط دیدنی سفر به شیراز است. این مکان واقعاً پر جنب و جوش است و مردم محلی نیز از این بازار خرید می کنند. گردشگران از ورود به فضای آن شگفت زده می شوند.

قدم در رد پای تاریخ

بازدید شما از شیراز بدون قدم زدن در کوچه پس کوچه های بازار وکیل قطعا ناتمام است. این بازار به قرن ها قبل برمی گردد و قلب اقتصادی شیراز است. معماری ای که بازار بر روی آن ساخته شده، معماری منحصر به فرد ایرانی است که نمونه های آن را در شهرهای دیگر می توان دید.

شما می توانید زمان زیادی را در بازار صرف تحسین زیبایی آن کنید و همچنین سوغاتی های خوبی تهیه کنید.

بازار وکیل، بازاری رنگارنگ و آرام

بازار وکیل در بافت تاریخی شیراز واقع شده و یکی از بخش های گروه زندیه است. فضایی آرام دارد که می توانید صنایع دستی رنگارنگ ایرانی مانند میناکاری، خوشنویسی، مس، ترمه، قالی و قالیچه را ببینید و بخرید. من عاشق فضای دوستانه اش هستم، مخصوصاً صبح ها که خیلی شلوغ نیست. توصیه می کنم به یکی از کافه های آن سر بزنید و از یک نوشیدنی سرد یا گرم یا یک میان وعده خوشمزه لذت ببرید. ایستگاه مترو زندیه در نزدیکی بازار واقع شده است (حدود 500 متر) بنابراین استفاده از مترو عاقلانه است زیرا در مرکز شهر ترافیک زیادی وجود دارد.

بیشتر بخوانید  هشدار رئیس جدید بانک مرکزی

مکان آرام

قدم زدن در بازار آرامش بخش و بسیار آرامش بخش است. چیزهای زیادی برای دیدن وجود دارد، از مکان‌های تاریخی گرفته تا مردم محلی که کارهای روزمره خود را انجام می‌دهند.

بازار خوب در قلب شیراز!

بازار رنگارنگ

من عاشق قدم زدن در این بازار هستم حتی اگر نمی خواهم چیزی بخرم. بسیار خوش رنگ است و بوی ادویه های محلی می دهد. هر گردشگری باید مدتی را در اینجا بگذراند، مکانی عالی برای دیدار با مردم محلی و خرید سوغاتی.

بازار خوب

بازار وکیل مکان خوبی برای بازدید و پیاده روی است. نکته اینجاست که این بازار به بزرگی اصفهان یا تهران نیست اما به خوبی آنهاست. گردش و دیدن شیرینی ها و فرش های خاص شیراز بسیار لذت بخش است.

هر چی بخوای!

جذابیت بازار وکیل به طول چندین کیلومتر، انواع سوغاتی، فرش، ملیله و شیرینی های محلی را عرضه می کند.

مغازه های متنوع

این بازار بسیار بزرگ است و دارای انواع مغازه های فروش مواد غذایی، ادویه جات، فرش، پوشاک، ظروف نقره و … می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید