این ویتامین کبد چرب را درمان می کندبه گزارش سلام نو به نقل از مدیکال نیوز، بر اساس تحقیقات جدید، ویتامین هایی مانند B12 و اسید فولیک ممکن است بتوانند برخی از آسیب های کبدی را معکوس کنند.

مشکلات کبدی ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد، اما نه همیشه به دلیل مصرف الکل. بیماری کبد چرب غیر الکلی یک نوع تهاجمی از بیماری کبد چرب است که می تواند باعث آسیب جدی به کبد شود و بر سلامت کلی بدن تأثیر بگذارد.

کدام ویتامین به درمان کبد چرب کمک می کند؟

در حال حاضر هیچ درمان موثری برای بیماری کبد چرب غیر الکلی وجود ندارد، اما یک مطالعه جدید نشان داده است که ویتامین B12 و فولات می توانند به کاهش التهاب و جای زخم در انسان و مدل های حیوانی کمک کنند.

یک مطالعه جدید با بررسی مکانیسم های بیماری کبد چرب دریافت که در این بیماری، فعالیت پروتئین خاصی به نام «سینتاکسین 17» در از بین بردن سلول های مرده و ناسالم مهار می شود.

همچنین، محققان دریافتند که ویتامین B12 و اسید فولیک برای افزایش سطح سینتاکسین 17 و کمک به کاهش فیبروز (ضخیم شدن یا زخم) و التهاب کبد موثر است.

بیماری کبد چرب غیر الکلی می تواند باعث ایجاد اسکار و آسیب دائمی کبد شود و خطر ابتلا به سرطان کبد را افزایش دهد.

محققان این مطالعه دریافتند که افزایش اسید آمینه هموسیستئین (HCI) با التهاب و فیبروز کبد همزمان است.

آنها همچنین دریافتند که سطوح بالای هموسیستئین در کبد منجر به کبد چرب و بدتر شدن آن می شود. سپس هموسیستئین بر پروتئین سینتاکسین 17 تأثیر می گذارد، که برای حذف سلول های آسیب دیده از بدن در فرآیندی به نام اتوفاژی مهم است.

بیشتر بخوانید  مشاهده مار سرسیاه برای نخستین بار در قزوین

محققان توصیه می کنند که ویتامین B12 و اسید فولیک ممکن است مفید باشد، به ویژه به عنوان یک درمان پیشگیرانه یا خط اول برای بیماری کبد چرب غیر الکلی.

مطالعات بالینی بیشتر ممکن است بررسی کند که چگونه ویتامین B12 و اسید فولیک ممکن است به افراد مبتلا به بیماری کبد چرب غیر الکلی کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید