مجله گردشگری

پربازدیدترین‌ها
لینک های مفید

این افراد بدون کنکور در ارشد پذیرش می‌شوند

Picture of به قلم زود نیوز
به قلم زود نیوز
سرفصل‌های مقاله


معاون آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه ۱۱۷ نفر در ۲۳ رشته در بیست و هفتمین و بیست و هشتمین دوره المپیاد علمی دانشجویی برگزیده شدند، گفت: بر اساس مصوبه شورای هدایت استعدادهای درخشان ۱۵ نفر اول هر رشته در رشته مرتبط بدون کنکور در ارشد پذیرش می‌شوند.

علی صدر در مراسم معرفی و تجلیل از برگزیدگان دو دوره المپیادهای علمی دانشجویی که در محل دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران برگزار شد، با بیان اینکه این المپیاد بر اساس اسناد بالادستی از جمله مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۷۵ برای اولین بار با ۶ رشته آغاز شد و تا سال آینده با اضافه شدن رشته مهندسی فناوری نانو به ۲۴ رشته می رسد، گفت: این المپیاد با دو روش؛ یعنی استفاده از آزمون کارشناسی ارشد یا متمرکز و یک روش غیرمتمرکز در مرحله اول برگزیدگان را انتخاب می کند. در روش متمرکز ۱۵ برگزیده اول آزمون کارشناسی در ۲۳ رشته آزمون به مرحله نهایی المپیاد راه می یابند.

معاون آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: روش دیگر روش غیرمتمرکز است که دانشجویان ممتاز مناطق ۱۰ گانه کشور معرفی می شوند و با هم در ازمون به شکل غیرمتمرکز رقابت می کنند و از بین انها افراد شاخص به مرحله نهایی راه می یابند و در رقابتی مانند کنکور سراسری با هم رقابت می کنند.

وی ادامه داد: این آزمون امسال هم اواخر تیر برگزار می شود و به طور کلی ۲۹ درصد افراد که در مرحله اول شرکت می کنند به مرحله بعد راه می یابند. شرکت کنندگان در سال ۱۴۰۱ در مجموع هزار و ۲۹۸ نفر و در سال ۱۴۰۲ هزار و ۳۲۳ نفر در مرحله نهایی بودند و ۱۱۷ نفر برنده این ماراتن علمی شدند.

بیشتر بخوانید  وزرای خارجه ایالات متحده و قطر از لبنان ، افغانستان - اخبار آسیای غربی - اخبار بین المللی تسنیم خواستار شدند

صدر افزود: امروز مدال های طلا، نفره و برنز این المپیاد را به خانه می برند. همچنین دانشگاه صنعتی شریف با تعداد ۲۸ مدال رتبه اول، دانشگاه تهران با ۲۰ مدال دوم رتبه دوم و دانشگاه صنعتی امیرکبیر با ۸ مدال رتبه سوم را دارند.

معاون آزمون های سازمان سنجش، با بیان اینکه برگزیدگان المپیادهای علمی دانشجویی حمایت هایی دریافت می کنند؛، گفت: از جمله بر اساس مصوبه شورای هدایت استعدادهای درخشان ۱۵ نفر اول هر رشته در شته مرتبط بدون کنکور در ارشد پذیرش می شوند و بنیاد ملی نخبگان هم حمایت می کند.

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید


ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید.
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید.
نظرتون رو بنویسید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *