مجله گردشگری

پربازدیدترین‌ها
لینک های مفید

ایران از ثبات ، امنیت و صلح در افغانستان حمایت می کند – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان

به قلم زود نیوز
به قلم زود نیوز
سرفصل‌های مقالهطبق گزارش ها خبرگزاری مهرسید ابراهیم رئیسی ، رئیس جمهور منتخب ایران در دیدار با “ابراهیم رئیسی” رئیس جمهور ایران گفت: “ثبات روابط دو کشور ، به ویژه در زمینه اقتصادی ، به تنظیم روابط فقط بر اساس منافع تهران-دهلی بستگی دارد.” وزیر امور خارجه هند Subramaniyam Jaishankar.

رئیس جمهور منتخب گفت: امنیت جمعی با حضور کشورهای منطقه ، از جمله ایران و هند به عنوان دو بازیگر مهم منطقه ای و همچنین تعامل گسترده اقتصادی از اولویت های مهم روابط دو کشور است.

رئیسی همچنین تأکید کرد که جمهوری اسلامی ایران از ثبات ، امنیت و صلح در افغانستان حمایت می کند.

وی گفت: امروز سیاست حداکثر فشار بر خود آمریکایی ها به ایران شکست خورده است و جمهوری اسلامی ایران به پیشرفت خود ادامه خواهد داد.

سوبرامانیام جیشانکار وزیر امور خارجه هند نیز پس از ارسال پیام كتبی از نارندرا مودی ، نخست وزیر هند ، از نخست وزیر برای پذیرش وی تشكر كرد.

جایشانکار گفت: “بسیار مهم است که ایران و هند به عنوان دو شریک منطقه ای بسیار نزدیک ، با هم همکاری کنند تا چالش های مختلف را برآورده کنند.”

وی گفت: همسایگان افغانستان باید برای حل مشکلات این کشور همکاری کنند.

وی با اعلام دعوت رسمی نخست وزیر هند برای دیدار از ایران به عنوان رئیس جمهور جدید ایران گفت: نخست وزیر در پیام خود ابراز اطمینان کرد که روابط قدرتمند بین ایران و هند تحت رهبری شما به رشد و گسترش ادامه خواهد داد. “

بیشتر بخوانید  محور کندوان و هراز یکطرفه فردا 17.04
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید.
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید.
نظرتون رو بنویسید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *