ایا سال ۱۴۰۱ خشکسالی است ؟ پیش بینی آب و هوا ۱۴۰۱ – ایران چطور


پروفسور اردکانی پایان خشکسالی: خشکسالی در ایران چند سال طول می کشد: آیا امسال خشکسالی وجود دارد: سال آبی 1401: پیش بینی هوای ژاپن برای ایران: وضعیت بارش زمستانی 1401: سال هواشناسی 1401: آیا خشکسالی وجود دارد 1401: پیش بینی باران بهاری 1401: پیش بینی بارش سال 1401: پیش بینی بلند مدت: بارش بهار 1401: نقشه خشکسالی ایران 1401: پیش بینی فصلی روسیه: پیش بینی هوای زمستان: پیش بینی هوای اسرائیل برای ایران

حمیدرضا کشفی معاون مدیریت و نظارت شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: در تابستان امسال 303 شهر با مشکل آب مواجه شدند.
وی افزود: تقریباً پیک مصرف تابستانی آب را در شهرهای کشور پشت سر گذاشته ایم و اگر در مکانی آب داشته باشیم به دلیل مشکلات سیستمی طبق برنامه اجرا می شود.

* پاییز خشک است، حتی خشک تر از تابستان

کاشفی با بیان اینکه قصد دارد در پاییز آبرسانی کند، گفت: تابستان امسال پاییز خشک‌تر از تابستان است.

این صفحه را از طریق دکمه واتس اپ برای دوستان خود ارسال کنید

وی ادامه داد: پیش بینی ها حاکی از آن است که میزان بارش های پاییزی امسال کمتر از حد نرمال است.

معاون کار و نظارت آبفای کشور در پاسخ به این سوال که آیا احتمال افزایش تنش آبی در پاییز نسبت به تابستان وجود دارد؟، گفت: در مصرف آب میزان تامین آب از نظر مصرف بهتر است. نسبت به تابستان؛ اما پاییز امسال پاییز خشکی است و برنامه های ما برای شهرهای بزرگ بر اساس بدبینی است.

* احتمال نیاز به آبرسانی سیار در پاییز حدود 8000 روستا

بیشتر بخوانید  دانلود سیب اپ | سیب ایرانی ۱۴۰۱ | سیبچه

وی افزود: تعداد روستاهای نیازمند آبرسانی سیار در تابستان امسال به 8 هزار روستا رسیده و برای 8 هزار روستا در تابستان امسال آب سیار و مخزن تامین شده است.

کشفی گفت: برخی از این روستاها به دلیل خشکسالی و بارندگی کم منابع آبی خود را از دست داده اند.حدود 8 هزار روستا باقی مانده است.

* تابستان 1401 سنگین تر از تابستان 1400 است؟

معاون اداری و نظارت سازمان آب و فاضلاب کشور تصریح کرد: اگر سال آبی جدید که از اوایل پاییز آغاز می شود، سال آبی کم بارش و خشکسالی باشد، قطعا در سال 1401 در 1400 سال شرایط سختی خواهیم داشت. .

وی ادامه داد: اگر نتوانیم منابع آب سطحی و زیرزمینی را که سال گذشته از دست دادیم جبران کنیم، تابستان آینده بسیار سخت خواهد بود.

* ارائه 1401 پیشنهاد برای مدیریت تنش آبی به دولت و مجلس

کشفی گفت: طرح های مدیریت تنش آبی سال 1401 دیده شده است.

وی افزود: اقداماتی از جمله اجرای پروژه های ذخیره آب از طریق احداث مخازن جدید، حفر چاه های جدید و ایجاد حلقه های بین مخازن شهری تا بتوانیم آب را به نحو مطلوب توزیع کنیم؛ در این راستا اقداماتی از قبیل اجرای طرح های ذخیره آب از طریق احداث مخازن جدید، حفر چاه های جدید و ایجاد حلقه های بین مخازن شهری انجام می شود. اجرای این طرح ها می تواند به مدیریت توزیع، افزایش تاب آوری شهری و کاهش تنش آبی کمک کند.

معاون کار و نظارت سازمان نظام مهندسی آبفای کشور با اشاره به اینکه این برنامه ها به دولت سیزدهم و مجلس شورای اسلامی ارائه شده است، گفت: برای اجرای این پروژه ها منابع مالی و پیشنهاداتی از سوی دولت و پارلمان لازم است.» در حال بررسی هستند.

بیشتر بخوانید  نادر فقیه زاده کیست | بیوگرافی نادر فقیه زاده ماشین BMW – ایران چطور

15 دیدگاه دربارهٔ «ایا سال ۱۴۰۱ خشکسالی است ؟ پیش بینی آب و هوا ۱۴۰۱ – ایران چطور;

 1. همیشه باید به خدا امیدوار بود و با امید زندگی کرد تا خدا هست غمی نیست .زنده باد میهن عزیزم ایران

  پاسخ
 2. امسال زمستان پر بارشی را خواهیم داشت.خدایا باران رحمت‌رابر ماایرانیان نازل بفرما
  که زمستانی پر از برف باران داشته باشیم(الاهی‌آمین)

  پاسخ
 3. با توجه به پیشبینی های کشورهای غربی و بارش های تابستانه خوب در فلات ایران امسال زمستان پربارشی داریم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید