انفجار Omicron در راه است/ قرنطینه بیماران Omicron تا کی ادامه دارد؟به گزارش سلام نو به نقل از مهر، شروین شکوهی گفت: در حال حاضر هر بیماری که به دلیل سرماخوردگی مراجعه می کند اولین نفری است که به بیماری عروق کرونر قلب مبتلا می شود و باید در منزل قرنطینه شود.

وی گفت: افرادی که سرماخورده هستند نیازی به آزمایش کرونا ندارند. تمام سرماخوردگی ها باید به عنوان omicron و قرنطینه در نظر گرفته شود.

شکوهی با اشاره به اینکه کیت های omicron هیچ تفاوتی با دلتا ندارد، افزود: تست کرونا برای بیماران مبتلا به omicron هیچ تفاوتی با سایر سویه های کرونا ندارد و با همان تست کرونا قابل تشخیص است، بنابراین این اشتباه است که بگوییم omicron به آزمایش خاصی نیاز دارد. “

رئیس بخش عفونی بیمارستان لقمان حکیم گفت: تعداد بیماران روز به روز در حال افزایش است. آمریکا کشورهای اروپایی نیز نشان می‌دهند که شیوع اومیکرون بسیار بالا است، بنابراین لازم است برای حفظ سلامت عمومی محدودیت‌هایی اعمال شود و تا زمانی که مدارس باز هستند، سفرها باز است، سینماها و شرایط عادی در نظر گرفته می‌شود، تعداد بیماران در حال افزایش است. روزانه. خواهیم بود.

وی بیان کرد: نباید به Omicron دست کم گرفت و این ساده سازی ها باعث شده تعداد بیماران یک روزه از 3000 به 9000 افزایش یابد.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه واکسیناسیون در کاهش مرگ و میر تاثیر بسزایی دارد، افزود: واکسیناسیون علیه کرونا درصد زیادی از مرگ و میر را کاهش می دهد، اما اگر بگوییم مرگ و میر کاهش می یابد و قطعا در صورت ابتلا به این بیماری کاهش می یابد. چالش ها و مسائل. این اتفاق نمی افتد، بحث منطقی نیست و در درازمدت شاهد اثرات افزایش تعداد بیماران هستیم.

بیشتر بخوانید  بنیاد فرهنگی امین ولایت در فارس تأسیس می شود - آژانس مر | اخبار ایران و جهان

شکوهی گفت: تافته Omicron جدا بافته نمی شود و باید مانند تاج های قبلی با آن رفتار کرد و کمتر کشنده است.

مدت زمان قرنطینه برای بیماران مبتلا به امیکرون

وی در مورد تعداد روزهای قرنطینه Omicron تاکید کرد: در آمریکا با توجه به اینکه روزانه بیش از یک میلیون نفر به این بیماری مبتلا می شوند، روزهای قرنطینه مورد نیاز 5 روز با علائم خفیف و 10 روز اعلام می شود. با علائم شدید، کسب و کار را اداره می کنند، اما ما نمی توانیم روزهای قرنطینه کافی را در ایران داشته باشیم، بنابراین مردم باید تا بهبودی کامل در خانه های خود بمانند، همانطور که تاکنون برای جلوگیری از شیوع بیماری و قطع زنجیره انتقال. .

این متخصص عفونت گفت: درصد کمی از مبتلایان به ویروس سرماخوردگی ممکن است امیکرون نداشته باشند، اما برای گسستن این زنجیره توصیه می کنیم همه افراد با کوچکترین نشانه سرماخوردگی قرنطینه شوند و نیازی به آزمایش نداشته باشند. با اشاره به اینکه جان مردم نباید به خطر بیفتد.

وی ادامه داد: تعداد مبتلایان به بیماری عروق کرونر قلب قطعا بارها منتشر شده است، زیرا این آمار فقط مربوط به افرادی است که آزمایششان مثبت بوده و با توجه به خطای 50 درصدی آزمایش می توان گفت که آمار بسیار بالاتر از این.”

شکوهی تاکید کرد: در یکی دو هفته آینده انفجاری در تعداد بستری ها خواهیم داشت و از اواخر بهمن ماه روزها و ماه های بدی داریم.

رئیس بخش عفونی بیمارستان لگمان حکیم افزود: تعداد فوتی ها در این منطقه کمتر از دلتا است، اما تعداد بیماران مبتلا به دلتا چندین برابر خواهد شد، بنابراین تعداد بیماران و بستری شدن در بیمارستان افزایش می یابد. فوق العاده.”

بیشتر بخوانید  ممنوعیت فعالیت مراکز مجاز تولید ارزهای رمزپایه تا اطلاع ثانوی در پایتخت - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

لزوم تمدید محدودیت ها

شکوهی در خصوص کودکان نیز گفت: کودکان و دانش آموزان بزرگ ترین منبع عفونت در خانواده هستند، بنابراین اعلام حضور حضوری دانش آموزان اشتباه است. همه ما می دانیم که آموزش حضوری بسیار بهتر از مجازی است، اما در این شرایط باید بین بد و بدتر یکی را انتخاب کنیم.

وی در خصوص واکسیناسیون کودکان نیز گفت: توصیه می شود والدین نسبت به کودکان واکسینه شوند زیرا آسیب پذیرتر از دیگران هستند.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تاکید کرد: مگر اینکه در آمریکا و اروپا واکسینه شده باشد! آنها هم واکسینه شده اند اما تعداد مبتلایان به امیکرون در این کشورها بسیار زیاد است و آینده ما این است که باید با تمهیدات لازم، پیشگیری و محدودیت ها با تمایل کمتری به این آینده برسیم تا نظام سلامت آسیب نبیند. ما نمی توانیم تعداد بیماران را متوقف کنیم، اما می توان شیب را کاهش داد.

شکوهی در مورد پیک ششم نیز گفت: در پیک 4 و 5 قبل از رسیدن به پیک همه اینها را گفتیم و صحبت های علمی لازم برای پیک ششم انجام شد و امیدوارم مسئولان تصمیم درستی در این خصوص بگیرند. محدودیت ها، بلکه چون در غیر این صورت رو در رو با ساده سازی ها ماه های بدی در پیش داریم.

دیدگاهتان را بنویسید