امین حیایی درباره تاثیر اربعین بر زندگی مردم اظهار نظر کرد


امین حیایی درباره اربعین و آثار آن اظهار نظر کرد

تشویق کننده: امین حیایی بازیگر سینما و تلویزیون از ایام محرم و تاثیر اربعین در زندگی خود گفت.

راهپیمایی «اربعین» به عنوان یکی از مظاهر امام حسین (ع) از زوایای مختلفی قابل بررسی است. گاهی یک ورزشکار یا یک پزشک از تجربیات و دیدگاه های خود درباره این رویداد می گوید و گاهی یک هنرمند. از این رو نگاه هنرمند به موضوعات مختلف به دلیل ظرافت و زیبایی خاصی که دارد همواره در معرض دید عموم قرار دارد. به همین دلیل خبرگزاری تسنیم درباره این مراسم باشکوه گفت وگوهای کوتاهی با برخی از بازیگران و هنرمندان دارد.

وی در حاشیه یکی از اکران های اختصاصی خبرنگار فرهنگی تسنیم گفت و گوی کوتاهی با آقای امین حاجایی بازیگر سینما و تلویزیون داشت. حیایی در پاسخ به سوال خبرنگاران تسنیم در خصوص دیدگاه و دیدگاه خود درباره این رویداد بزرگ و تأثیر آن بر زندگی گفت:

«چهل روز روزهایی است که همه ما شجاعت، شجاعت، وفاداری و صفات خوب انسانی خود را به یاد می آوریم. با یادآوری این ویژگی ها در خود، متوجه می شویم که همه ما می توانیم چنین ویژگی هایی را احیا کنیم و با آنها زندگی کنیم. اما در واقع خداست که با شور حسینی این صفات را در ما زنده می کند.

نظر امین حیایی در مورد محرم و اربعین

محرم و اربعین زمان بسیار خوبی است که این صفات در ما زنده می شود. وقتی این صفات در این ایام و در مسیر اربعین جان می گیرد، یاد رشادت، مقاومت و مجاهدت امام حسین (ع) در روز عاشورا می افتیم. باید گفت قدم زدن در امام حسین (ع) حس حسینی ما را زنده می کند و صفات ذکر شده را در ما تداعی می کند.

بیشتر بخوانید  چالش انگشت حدیث تهرانی و همسرش کیان !

بسیار مهم است که امام حسین (ع) با ایثار و فداکاری راه درست زندگی را به همه ما آموخت. ما واقعاً باید این را در زندگی خود تقلید کنیم و از آن درس بگیریم.

«اگر می خواهیم در طول زندگی زندگی سالم و سربلندی داشته باشیم، باید با الگو گرفتن از سیره امام حسین (ع) و این ویژگی های مهمی که در زندگی و روز عاشورا به ما آموخت، مسیر درست را طی کنیم. “


دیدگاهتان را بنویسید