استعفای عبدالملکی تصمیم شخصی او نبودنماینده راستان در مجلس در خصوص استعفای وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی می گوید عبدالملکی در وزارتخانه خود مشکلاتی داشت و انتصابات خارج از وزارتخانه باعث گلایه کارکنان وی شد. از سوی دیگر پس از تحول اقتصادی در دولت، اعتراضاتی در این زمینه صورت گرفت و ناهماهنگی بین تیم اقتصادی دولت به وجود آمد. او همچنین می گوید که استعفای عبدالمالکی تصمیم شخصی او نبوده و رئیس جمهور می خواهد وزیر را تغییر دهد.

جبار کوچکی نژاد در خصوص علت استعفای حجت عبدالملکی اظهار داشت: آقای عبدالملکی در وزارتخانه مشکل داشتند و اعتراضات ماه گذشته بود که کارکنان وزارتخانه ایشان تجمع کردند و اعتراض کردند. وزیری که نتواند وزارتخانه خود را هدایت کند و نظر کارکنانش را جلب نکند، قطعا در بیرون دچار مشکل می شود، زیرا هر برنامه ای داشته باشد باید در داخل وزارتخانه به او کمک کرد. انتصابات خارج از وزارت نیز یکی از عوامل مورد شکایت کارمندان این وزارتخانه بود.

از سوی دیگر پس از آنکه دولت تحول اقتصادی را انجام داد، اعتراضاتی در این بخش صورت گرفت. بین تیم اقتصادی دولت هم ناهماهنگی وجود داشت. البته او با شجاعت و شجاعت کنار رفت و این برای جوانی که در راس وزارتخانه قرار دارد مثبت است.

این نماینده مجلس درباره لزوم تغییر در کابینه دولت گفت: بعد از گذشت یک سال از روی کار آمدن دولت، معتقدم آقای رئیسی باید در دستگاه اجرایی خود، وزرا، استانداران و روسای نهادها و سازمان ها ارزیابی داشته باشد. خانه را جابجا کن. . اگر این اتفاق نیفتد، قطعا ادامه کار دشوار خواهد بود. همه ما می خواهیم این دولت موفق باشد، بتواند مشکلات مردم را حل کند، رشد اقتصادی را افزایش دهد و این آرزوی همه ما در مجلس است. به همین دلیل ما به دولت کمک می کنیم، اما انتظار داریم که دولت بتواند اشتباهات اساسی در انتخابات و انتصابات خود را جبران کند و خلأها را پر کند. «اگر این اتفاق نیفتد، قطعاً مجلس باید با استیضاح و استیضاح وارد شود.

بیشتر بخوانید  ترکیه از مطالعه جدید گاز طبیعی در دریای سیاه خبر می دهد - اخبار اقتصادی جهان - اخبار اقتصادی تسنیم

وی خاطرنشان کرد: دامنه سوالات وزرا نیز بسیار زیاد است و می توان گفت در هیچ دوره ای به این اندازه نبوده است. اما با توجه به هماهنگی مجلس و دولت، مجلس باید بیش از دوره های قبل به دولت کمک کند. اما این گستره مسائل نشان از ضعف کل کابینه دولت و عملکرد وزارتخانه ها دارد. معاونان همه وزارتخانه ها مدام سوال می پرسند تا دولت به نحوی متوجه اشتباهاتش شود. اگر وضعیت به همین منوال ادامه پیدا کند، ممکن است منجر به ابطال شود. در این صورت شکافی بین دولت و مجلس ایجاد می شود که ما نمی خواهیم.»

کوچکی نژاد در پاسخ به این سوال که آیا استعفای عبدالمالکی شخصی است یا رئیس جمهور، گفت: تصمیم شخصی او نبوده و نمی خواست نیروهایش را در وزارتخانه رها کند. «مطمئناً خود رئیس جمهور می خواست او را سرنگون کند.

نماینده رستا درباره سایر وزارتخانه هایی که در مسیر استیضاح قرار دارند نیز گفت: نام نمی برم اما پنج یا شش وزیر بر وزارتخانه هایشان نظارت ندارند. «دولت قطعا باید اصلاحات را اجرا کند.

دیدگاهتان را بنویسید