احتمال درگیری ارتش روسیه با کشورهای غربی

به گزارش سلام نو به نقل از فارس، وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد، تعدادی از جنگنده‌ها و موشک‌های اَبَر فراصوت خود را به منطقه «کالینینگراد» منتقل کرده است.

به نوشته روزنامه «ایندیپندنت»، «ایوان نچایف» سخنگوی وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای نوشت، انتقال این تجهیزات و تسلیحات نظامی به خاک اروپای شرقی به‌خاطر احتمال وقوع درگیری با کشورهای غربی است.

این مقام نظامی روس گفت: «اتفاقاتی که در اوکراین رخ می‌دهند نشانگر این هستند که درگیری با غرب به‌صورت جمعی یک احتمال واقعی است». با این حال نچایف متذکر شد: «درگیری مستقیم با آمریکا و ناتو در راستای منافع ما نیست».

وزارت دفاع روسیه همچنین ویدئویی از ورود جنگنده‌های میگ-۳۰ روسی به آشیانه‌های خود در کالینینگراد منتشر کرده است. همچنین موشک‌های «کینژال» با بُرد دو هزار کیلومتر و ۱۰ برابر سرعت صوت قرار است به این منطقه منتقل شود.

استان کالینینگراد روسیه، در منطقه بالتیک بین کشورهای لیتوانی و لهستان واقع شده است. کرملین بارها اعلام کرده بود که قصد دارد در کالینینگراد سامانه موشکی اسکندر را مستقر کند تا با سامانه دفاعی موشکی آمریکا و ناتو در اروپای شرقی مقابله کند. این منطقه به دژ موشکی روسیه نیز شهرت دارد.

«سرگئی ریابکوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز(جمعه) گفت: مسکو نمی‌خواهد ایالات متحده به یک طرف درگیری در اوکراین تبدیل شود، اما واشنگتن هنوز هشدارها را نشنیده است.

وی با بیان این که «ایالات متحده و ناتو با صحبت در مورد حمله احتمالی اوکراین به خاک روسیه، اوضاع را تشدید می‌کنند»، گفت: ما به واشنگتن نسبت به تشدید تنش علیه روسیه از خاک اوکراین هشدار می‌دهیم. وضعیت بسیار خطرناک شده است.

بیشتر بخوانید  ادامه سلسله حوادث انفجاری در سرزمینهای اشغالی / معمای دود در اشدود!

دیدگاهتان را بنویسید