آیا علائم اومیکرون با دیگر انواع کرونا فرق دارد؟


به گزارش سایت طلا، به گفته سازمان بهداشت جهانی اومیکرون همان علائم شناخته‌شده کرونا را دارد مانند:

تب

تب به معنی دمای بدن بالای ۳۸ درجه ، فقط در کرونا دیده نمی شود و علامت مبارزه بدن با هر عامل عفونی است و الزاما به معنی ابتلا به کرونا نیست . تب بهتر است با دماسنج مناسب طبی اندازه گرفته شود اما اگر در دسترس نیست شاید داغی سینه فرد بیمار حاکی از تب باشد . تب در سرماخوردگی چندان شایع نیست ، اگر ناگهان احساس مریضی میکنید و واقعا تب دارید بهتر است تست کرونا بدهید .

سرفه مستمری که قبلا نبوده

سرفه هم در دیگر عفونت های تنفسی مثل آنفلوآنزا دیده می شود . آنفلوآنزا معمولا ناگهانی ظاهر می شود با بدن درد ، احساس سرما ، سردرد ، خستگی ، گلودرد ، آبریزش یا گرفتگی بینی و سرفه . آنفلوآنزا معمولا سخت تر از سرماخوردگی ساده است .

واکسن

سرفه به معنای تک سرفه نیست ، به معنای بیش از یک ساعت سرفه مکرر و است یا سه بار حمله سرفه در ۲۴ ساعت . کسانی که بیماری های تنفسی و مشکل سرفه دارند ، در صورت ابتلا سرفه هایشان شدیدتر می شود . اگر مرتب سرفه می کنید درحالی که قبلا این مشکل را نداشتید تست کرونا بدهید .

از دست رفتن بویایی و چشایی

اگر ناگهان بو و مزه را حس نمی کنید تست کرونا بدهید ، این یکی از علائم مشخصه کروناست . حس نکردن بو و مزه در سرماخوردگی معمولی هم اتفاق می افتد اما اگر جز این ناخوش هم هستید تست کرونا بدهید .

بیشتر بخوانید  اگر این دو علامت را دارید، اومیکرون دارید

اما به گفته پژوهشگران و پزشکان، اومیکرون برای بیماران “بیشتر شبیه یک سرماخوردگی سخت” است. در بریتانیا برخی یافته می‌گویند پنج علامت شایع اومیکرون عبارت بوده‌اند از:

آبریزش بینی

سردرد

خستگی خفیف تا شدید

عطسه

گلودرد

کرونا

تشخیص قطعی کرونا، از هر نوع که باشد، بر اساس آزمایش است نه علائم بالینی. در برخی افراد علامت ممکن است یا ظاهر نشوند یا خیلی خفیف باشند اما همین افراد می‌توانند دیگران را مبتلا کنند.

اگر احساس ناخوشی کردیم با چه کاری انجام دهیم؟

كرونا طیفی از علائم خفیف تا شدید دارد . برخی افراد بدون علامتند اما می توانند این ویروس را منتقل کنند . این علائم ممکن است تا دو هفته بعد از تماس با ویروس بروز کنند ولی بیماری معمولا حدود پنج روز بعد از تماس ظاهر می شوند .

تنگی نفس می تواند نشانه عفونت شدید کرونا باشد . اگر نفس کشیدن برایتان سخت شده با پزشک مشورت کنید . اگر تنگی نفس ناگهانی و شدید است با اورژانس تماس بگیرید .

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید


دیدگاهتان را بنویسید