آیا به قلعه کالاکیران سفر کرده اید؟


به گزارش سلام نو، یکی از مهم ترین جاذبه های استان ایلام، قلعه کیران است، این قلعه باستانی بر روی کوه کالاکیران در 3 کیلومتری استان ایلام قرار دارد. استان ایلام در گذشته جزئی از سرزمین عیلام بود که سه هزار سال پیش منقرض شد و پس از این حادثه بسیاری از جاذبه های طبیعی و تاریخی آن از بین رفت و تنها تعداد کمی از آن از جمله این قلعه باقی مانده است. باستانی خاطرنشان کرد: این بنای تاریخی دارای ویژگی های شاخصی است که بیش از سایر جاذبه ها مورد توجه مردم است و به عنوان نماد استان ایلام شناخته می شود که از این نظر قابل توجه است که در سال 1382 به شماره 8432 به ثبت رسیده است. .

قلعه کالا کیران در استان ایلام

کالا به معنای قلعه بر روی کوهی مرتفع به ارتفاع ۲۱۵۲ متر قرار دارد. این کوه که یکی از زیبایی های این منطقه است، منبع مهمی برای تامین آب آبشار سرطاف است و به لطف آب فراوان اطراف قلعه، مملو از پوشش گیاهی است.قلعه جذاب. شرایط مساعد از جمله آب و هوای مساعد، زیستگاه درختان زیادی را برای حیوانات و پرندگان مختلف فراهم کرده است.از دیگر ویژگی های این محوطه باستانی، گردشگاه شسدر در نزدیکی آن است که به محبوب ترین جاذبه تبدیل شده است.

گردشگری 724

بهترین زمان برای سفر بهار و تابستان است در این فصول طبیعت بکر و سرسبز صحنه های دیدنی را خلق می کند و مسافران می توانند لحظاتی فراموش نشدنی را در این مکان بی نظیر داشته باشند علاوه بر شنا در آب باید تجهیزات کامل کوهنوردی را به همراه داشته باشید. آبشار تفریحی دلپذیر است که در هوای گرم بسیار مطبوع است اگر می خواهید بمانید بهتر است وسایل کافی از جمله چادر، غذا، بنزین و لباس داشته باشید. بس است و … با شما باشد. آنچه باید به آن اشاره کرد بی توجهی مسئولان به این جاذبه بی نظیر است که باعث کم توجهی به این جاذبه شد. جاده دسترسی کمی صعب العبور دارد و کمبود محتوا در اطراف آن یکی دیگر از مشکلات این تجارت است، اما فارغ از آن، قلعه کایران همه ساله مورد استقبال گردشگران قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید  تصمیمات ناشناخته و پنهان رئیس جمهور تازه انتخاب شده

منبع: ایرانگردی

دیدگاهتان را بنویسید