آیا از مزایای نگهداری از حیوانات خانگی اطلاع دارید؟


مزایای نگهداری از حیوانات خانگی:مطالعات متعدد این را نشان داده است نگهداری و ارتباط با حیوانات خانگی می تواند اثرات مثبتی در بهبود سلامت داخلی افراد داشته باشد. برخی از پزشکان و روانشناسان معتقدند که وجود حیوانات خانگی باعث افزایش ارتباط بین افراد می شود و امروزه بدون شک حیوانات به نوعی شتاب دهنده بهبود رفتار در جامعه هستند.

مزایای نگهداری از حیوانات خانگی

مزایای نگهداری از حیوانات خانگی

از حیوان خانگی می توان از آن برای بهبود وضعیت افرادی که در معرض ناتوانی های ذهنی و جسمی قرار دارند و افزایش و نزدیک شدن به حیوانات خانگی می تواند با ارائه حمایت عاطفی وقایع استرس زا در روابط انسانی را کاهش دهد. در بهار سال 1387 اولین دوره آموزشی درمان اختلالات عصبی با کمک حیوانات آموزش دیده در دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران با حضور اساتید دامپزشکی، روانپزشکان و تعداد زیادی از دوستداران طبیعت برگزار شد.

دکتر بهنام اوحدی متخصص مغز و اعصاب از دانشگاه تهران در مقدمه اشاره کرد. اولین مشتریانی که به صورت تجربی و شخصی با حیوانات خانگی تحت درمان قرار گرفتند، دختران جوانی بودند که اخیراً به یک رابطه عاطفی کشیده شده بودند. آنها از افسردگی و اضطراب شدید تا متوسط ​​رنج می بردند و رابطه پرشور از بین رفت و آنها را دچار افسردگی و درد شدید کرد.

نتیجه این رویکرد تجربی برای درمان دارویی متعارف شگفت‌انگیز بوده است. تمام داروها کاهش یافته و با افزایش سرعت قطع شدند. اعتیاد به یک حیوان جایگزین خوبی برای یک رابطه از دست رفته بود و اندازه و ثروت آن توسط مشتریان گرانتر و ثروتمندتر از روابط پرشور قبلی بیان می شد.

بیشتر بخوانید  بیماری خاص سالمونلوز (salmonellosis) در قناری چه می دانید؟

وی در ادامه خاطرنشان کرد: این روش برای بیماران مبتلا به اختلالات خلقی (به ویژه افسردگی شدید و شدید)، اختلالات اضطرابی و هیستریک (اختلالات تبدیلی)، اختلالات جسمی سازی و خودکشی پیشنهاد شده است. مراقبت از حیوان خانگی فقط در زمینه پزشکی نیست، بلکه در رشد فکری به انسان کمک می کند، به همین دلیل است که جوانی که ارگانیسم را چه گیاهی و چه حیوانی نگهداری می کند، هر روز به دانش خود می افزاید. لازم به ذکر است که اثرات روانی ارزشمند حیوانات اهلی تنها در مورد افراد مبتلا به اختلالات روانپزشکی صدق نمی کند.

مزایای نگهداری از حیوانات خانگی

معاشرت با حیوانات خانگی و گیاهان می تواند در رشد شناختی خردسالان و نوجوانان بسیار موثر و مفید باشد. در عمل، بسیاری از واقعیت های تلخ و شیرین زندگی یک نوجوان می تواند با قرار گرفتن در طبیعت کنونی اطراف خود، بسته به هوش خود، به راحتی بیاموزد، به عنوان مثال، والدین نمی توانند واقعیت اجتناب ناپذیر جنسی را به فرزندان خود بیاموزند و اغلب گیج می شوند. بر این مبنا.

مراقبت از حیوان خانگی این مشکل را به راحتی حل می کند و کودک می تواند با تماشای حیوان خود به عنوان والد با آموزش حیوان غریزی خود و برقراری روابط جسورانه و گاه مخرب به ویژه در سال های اولیه نوجوانی و دوری از جوانی، تحمل عاطفی و صبر را بیاموزد. مفهوم نگاه کردن و نوازش کردن، خوب و بد بودن را می توان در کامل ترین شکل خود در پوشش حفظ کرد حیوانات خانگی حیوانات خانگی به بچه یاد داد

مزایای نگهداری از حیوانات خانگی

در اینجا برخی از مزایای نگهداری از حیوانات خانگی آورده شده است:

مزایای نگهداری از حیوانات خانگی:پیشگیری از آلرژی:

مطالعات متعدد نشان داده است که کودکانی که در خانه هایی با حیوانات خز زندگی می کنند کمتر در بزرگسالی به آلرژی و آسم مبتلا می شوند زیرا سیستم ایمنی آنها قوی تر است.

بیشتر بخوانید  مقدمه ای بر مدیریت مالی

مزایای نگهداری از حیوانات خانگی:جاذبه دوست:

حیوانات آغازگر گفتگو هستند. اگر اضطراب اجتماعی یا شرم مزمن دارید، حیوانات می توانند به شما در شناخت افراد کمک کنند.

مزایای نگهداری از حیوانات خانگی:مزایا برای سن:

برای سالمندان، نگهداری از حیوان خانگی تمرینی برای داشتن یک همراه است. مطالعات نشان داده است که بیماران مبتلا به آلزایمر که دانش آموزی در خانه داشتند نیز اضطراب کمتری نشان دادند.

مزایای نگهداری از حیوانات خانگی:فواید برای ذهن و روح:

کسانی که از حیوانات خانگی نگهداری می کنند کمتر دچار افسردگی می شوند، بهتر با موقعیت های استرس زا کنار می آیند و فشار خون پایین تری دارند.

مزایای نگهداری از حیوانات خانگی:فواید برای قلب:

صاحبان حیوانات خانگی که دچار حمله قلبی می شوند نسبت به کسانی که حیوان خانگی ندارند بیشتر عمر می کنند. کسانی که حیوان خانگی داشتند نیز کلسترول پایین تری داشتند.


دیدگاهتان را بنویسید