آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه کره شمالی وضع کرد


به گزارش سایت طلا ،رسانه‌ها غروب چهارشنبه به وقت تهران از تحریم‌های جدید وزارت خزانه داری آمریکا علیه کره شمالی خبر دادند.

به گزارش «خبرگزاری فرانسه» وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که پنج شخص که تابعیت کره شمالی دارند را به فهرست تحریم‌ها اضافه کرده است.

بر اساس این گزارش، دولت کره شمالی بامداد چهارشنبه درباره آزمایش موشکی روز خود توضیحاتی را به رسانه‌ها ارائه کرد. ارتش این کشور اعلام کردکه روز سه شنبه یک موشک مافوق صوت را آزمایش کرده تا مشخصات فنی سیستم تسلیحاتی جدید را تایید کند. پیونگ‌یانگ توضیح داد که این پرتابه به هدف تعیین شده در آب‌های در فاصله ۱۰۰۰ کیلومتری اصابت کرده است.

بامداد سه‌شنبه وزارت دفاع کره جنوبی اعلام کرد که کره شمالی موشک بالستیکی را به سمت دریای شرق شلیک کرد که بیش از ۷۰۰ کیلومتر را در ارتفاع ۶۰ کیلومتری و حداکثر سرعت ۱۰ ماخ یا ده برابر سرعت صوت پرواز کرد.

طبق گزارش رسانه کره شمالی، «کیم جونگ اون» رئیس این کشور در مراسم آزمایش این موشک مافوق صوت شرکت کرده است. این رسانه توضیح داد: «هدف این شلیک آزمایشی، تأیید نهایی مشخصات فنی کلی سیستم تسلیحات مافوق صوت توسعه یافته بود».

این دومین پرتاب موشک کره شمالی در کمتر از یک هفته بود. پیونگ‌یانگ در سال‌های اخیر از دریای ژاپن برای آزمایش تعدادی موشک بالستیک کوتاه برد جدید استفاده کرده اما این کشور اخیراً از موشک جدیدی که از واگن قطار شلیک شده است نیز رونمایی کرد که هدف آن افزایش قابلیت بقا در پی حمله یک کشور دیگر است.

بیشتر بخوانید  انبارهای گندم در قلب کوه

پیش از این نیز «کیم سونگ» نماینده کره شمالی در سازمان ملل با تاکید بر حق این کشور برای انجام آزمایش‌های موشکی، اما گفت پیونگ‌یانگ هیچ قصدی برای استفاده از این فناوری‌ها علیه هیچ کشوری ندارد.

به دنبال آزمایش موشکی تازه کره شمالی، مقر فرماندهی هوا فضای شمال آمریکا دستور توقف برخی پروازها را صادر کرد.

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید


دیدگاهتان را بنویسید