آخرین قیمت سکه و طلا در بازار امروز/ کاهش قیمت سکه ادامه یافتبه گزارش سلام نو به نقل از تجارت نیوز، در بازار امروز طلا و سکه نوساناتی داشت. سایت اتحادیه طلا و جواهر تهران قیمت طلا این کاهش را در زمان انتشار این خبر اعلام کرد. هر گرم طلای 18 عیار هم اکنون با قیمت یک میلیون و 223 هزار و 504 تومان معامله می شود.

قیمت سکه طرح جدید نیز در حال حاضر کاهشی است و به قیمت 13 میلیون و 150 هزار تومان رسیده است.

همچنین قیمت سکه طرح قدیم هم اکنون در حال کاهش است و به 12 میلیون و 500 هزار تومان رسیده است.

قیمت طلا و سکه در بازار امروز

با این حال شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز از کاهش قیمت هر گرم طلا در لحظه تنظیم این خبر به یک میلیون و 226 هزار و 400 تومان خبر داد. حدود 49 هزار تومان نسبت به روز گذشته کاهش داشته است.

همچنین تک قیمت فروش سکه طرح جدید (امامی) در زمان نگارش این خبر 13 میلیون و 166 هزار تومان کاهش را اعلام کرد. این رقم نسبت به روز گذشته حدود 561 هزار تومان کاهش داشته است.

سکه طرح قدیم (بهار آزادی) نیز در زمان نگارش در حال کاهش است و 12 میلیون و 128 هزار تومان معامله می شود. این رقم نسبت به روز گذشته 739 هزار تومان افزایش یافته است.

نرخ یا در سطح جهانی، در زمان نگارش این مقاله، کاهش 1747 دلاری اعلام شده است.

جزئیات بیشتر:

پیش بینی قیمت طلا و سکه شهریور

سیگنال هایی که بر قیمت طلا و سکه تاثیر می گذارد

به گزارش تجارت نیوز، در دوره گذشته بازارهای مالی شامل طلا و سکهتحت تاثیر مذاکرات وین و اخبار سیاسی قرار گرفتند این روزها نیز سیگنال هایی از مذاکرات هسته ای به بازارها ارسال شد. با توجه به تجربیات گذشته به احتمال زیاد بانک مرکزی نیز ارز را در بازار پخش می کند.

بیشتر بخوانید  سخنگوی طالبان: دولت افغانستان گزینه تقابل نظامی را انتخاب کرد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

بر اساس گزارش برخی کانال های تلگرامی، دلار در بازار آزاد روندی نزولی دارد و با قیمت 28 هزار تومان وارد کانال شد. اخبار این روزها معامله و این احتمال وجود دارد که تغییرات ارز بانک مرکزی بر بازار تأثیر گذاشته باشد. ظهر پنجشنبه دلالان خیابان فردوسی قیمت فروش دلار را بین 29 هزار و 500 تا 29 هزار و 700 تومان اعلام کردند. کف و سقف دلار در کانال های تلگرامی 29800 تا 29950 تومان بود. دیروز این کانال کف و سقف نرخ ارز را از 29 هزار و 800 تا 29 هزار و 830 تومان ثبت کرد. امروز اما قیمت دلار در حال کاهش است. ارقام از 29 هزار و 200 تومان شروع شد اما روند نزولی را ادامه داد. به گونه ای که در زمان درج این خبر مبلغ 28950 تومان معامله می شود. روند معاملات غیرقانونی فردا نیز کاهشی است.

دلار توافقی نیز به کانال 27 هزار تومان رفت و دلار هرات امروز در کانال 28 هزار تومان روند نزولی دارد.

اخبار ضد و نقیض از مذاکرات

اما این روزها اخباری که از مذاکرات وین به گوش می رسد متناقض است.

از هفته گذشته، ایران خلاصه نهایی خود از متن پیش نویس توافقنامه احیای برجام را به هماهنگ کننده مذاکرات هسته ای ارائه کرد. از آن زمان تاکنون، کشورهای اروپایی هر از گاهی اخبار مربوط به جزئیات توافق احتمالی برای احیای برجام را رد کرده و خاطرنشان کردند که مقامات اروپایی و آمریکایی در حال بررسی واکنش ایران هستند.

«ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز پنجشنبه در نشست خبری وزارت خارجه آمریکا به خبرنگاران گفت: بررسی نظرات ایران درباره پیشنهاد اتحادیه اروپا ادامه دارد. در صورت درخواست، ما همچنان به ارائه بازخورد مستقیم و خصوصی به اتحادیه اروپا ادامه می دهیم.

بیشتر بخوانید  مراسم دعای عرفه در امامزاده حسین (ع) توسط قزوین مطابق عکس

در همین حال، نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین امروز اعلام کرد: امیدواریم تا اول سپتامبر (10 شهریور) برجام را احیا کنیم.

میخائیل اولیانوف از وین روز جمعه در سخنانی اعلام کرد: برای احیای توافق هسته ای چیزهای زیادی به دست آمده است.

تالاس در بازار پشت خط می فروشد

برخی تحلیلگران معتقدند با شکست حمایت 13 میلیون و 800 هزار تومانی، میزان فروش در بازار پشت خط افزایش یافت تا جایی که دیشب قیمت متالورژی داخلی در محدوده 13 میلیون و 600 هزار تومان معامله شد. تومان.”

این گروه از فعالان سکه می گویند در شرایط فعلی قیمت دلار باید وارد فاز صعودی شود تا بازار سکه احیا شود.

امروز بازار سکه به دست دلالان خرسی افتاد و قیمت این فلز گرانبهای داخلی کاهش یافت. قیمت هر قطعه سکه امامی پنجشنبه گذشته در محدوده 13 میلیون و 700 هزار تومان بود و در بازار امروز با 700 هزار تومان کاهش تا مرز 13 میلیون تومان عقب نشینی کرد.

ارزش داخلی سکه امروز با یک کانال کاهش به محدوده 11 میلیون و 907 هزار تومان رسید. حباب سکه امروز 9 درصد بود که نسبت به روزهای گذشته کاهش داشت.

سیگنال های سیاسی و شاخص های کلان اقتصادی در ابعاد داخلی و بین المللی بر قیمت دلار، طلا و سکه موثر هستند

دیدگاهتان را بنویسید